Tramadol

Abuz de stupefiante

Postata de Gxggggg cu 10 ani in urma.

am inceput sa consum tramadol acum vreo 3-4 ani, fara nicio prescriptie medicala, fara nimic. am vrut doar sa ma "droghez", am inceput cu 3-4 pastile de tramadol 100mg si am ajuns apoi la doze fabuloase de cate 30 de pastile de 100mg deodata pana cand am facut un fel de convulsie, am lesinat efectiv...dupa chestia asta m-am lasat cateva sapt - o luna, am trecut prin sevrajul acela ingrozitor si apoi iar am continuat, iar am facut convulsie...si tot asa. din decembrie 2013 nu am mai consumat vreo cateva saptamani apoi iar m-am apucat si de data asta vreau sa scap de tot de nenorocitele astea de pastile. am scapat de sevrajul fizic, dar psihic sunt varza. iau cipralex si depakine de la psihiatru dar tot ma simt la pamant, nu am chef de nimic...ce sfaturi imi dati ?

Raspunsuri (2)

Psih. Diana Dinca

acum 10 ani

Cred ca cel mai potrivit pentru problema ta ar fi sa te adresezi unui psihoterapeut care lucreaza cu adictii. Poti gasi mai multe detalii in link-ul de mai jos:
http://www.aliatong.ro/

Mult succes!

MARA

acum 9 ani

Si eu ma confrunt cu o problema asemanatoare ,dar nu eu consum ci fiul meu.In urma cu ceva vreme am aflat ....a fost cel mai greu moment din viata mea insa datorita faptului ca el a realizat intr-o oarecare masura pericolui ,s-a adresat specialistilor si acum chiar daca a mai avut recaderi am incredere ca este pe drumul cel bun.Cel mai mare pas l-ai facut...AI VOINTA,MULTA SANATATE!