teratament in sevraj

Abuz de stupefiante

Postata de shark cu 12 ani in urma.

buna ziua.am 30 ani,si am abuzat in ultima vreme de alcohol, acuma am decis sa ma opresc de tot din consum, dar au aparut semnele sevrajului, mai alestremuratul intregului corp, si vreau sa va intreb ce medicamente as putea lua, si care se dau fara reteta.multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Din cate stiu aceste medicamente se prescriu doar de catre medicul psihiatru.

Psih. Anisia Popa

acum 12 ani

Felicitari pentru hotararea pe care ati luat-o. Sevrajul este o piatra de incercare pe care o aveti de depasit. Poate ca unele medicamente v-ar putea ajuta. Ele sunt recomandate doar de medic. Aceste medicamente au si ele efecte secundare. Exista si tratamente naturiste la care puteti apela. Ele sunt sub forma de ceaiuri, tincturi, capsule cu extracte. Informatii despre ele puteti gasi la cabinetele medicilor cu competente in apifitotterapie, in reviste de specialitate, pe internet, etc.Aveti posibilitatea sa optati si pentru terapia homeopata. Si pentru aceasta este de preferat sa consultati un medic specializat.
Orice varianta alegeti, este foarte important felul in care traiti: cat va odihniti, ce obiceiuri alimentare aveti, cum va petreceti timpul liber, ce fel de activitate profesionala aveti.
Va stau la dispozitie si cu alte amanunte.

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Psihologul nu prescrie medicamente
Iti recomand sa mergi la psihiatru dar cel mai bine este sa incepi o psihoterapie ,

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

iti pot recomanda un psihiatru care este si psihoterapeut