Sucurile energizante

Abuz de stupefiante

Postata de elena51668325 cu 14 ani in urma.

Buna Myky,
Mai asteapta cateva zile si apoi poti sa-ti mai iei un test sa vezi cum iese. S-ar putea sa fii ramas insarcinata daca nu te-ai protejat in nici un fel. Numai bine

Raspunsuri (9)

elena51668325

acum 14 ani

Buna ziua. Va intreb daca stiri ce efecte negative ar putea avea sucurile energizante de tip Red Bull.Se discuta ca ar putea produce dependenta si chiar probleme cardiologice. Cat de reale sunt aceste afirmatii?

Dumitrache n

acum un an

Sunt periculoase dacă bei in exces și la doctor cind te tu duci și te întreabă dacă fumezi sau bei alcool îți spune sa nu faci abuz nu sa renunți definitiv la ele

Amelia1195578

acum 14 ani

stiu ca dau sistemul endocrin peste cap,adica toti hormonii tai au de suferit in timp , si de aici si alte probleme.

Lenke

acum 14 ani

Sucurile energizante contin nult zahar, guarana si cofeina, toate fiind destul de toxice pentru organism. Intr-adevar, de cele mai multe ori creeaza tahicardie (puls rapid si neregulat), iar asociate cu bauturi alcoolice suprasolicita foarte mult ficatul...

elena51668325

acum 14 ani

1-2 sucuri baute zilnic, pe o perioada de 6-7 luni.La ce ma pot astepta?
Am inceput sa le beau ca remediu, la o stare accentuata de oboseala si in urma faptului ca fierea ,( sau poate ficatul) , nu mai suporta nici o cafea mica dimineata ,care de obicei ma punea in forma.

Sheila

acum 14 ani

Citat:
1-2 sucuri baute zilnic, pe o perioada de 6-7 luni.La ce ma pot astepta?
Am inceput sa le beau ca remediu, la o stare accentuata de oboseala si in urma faptului ca fierea ,( sau poate ficatul) , nu mai suporta nici o cafea mica dimineata ,care de obicei ma punea in forma.

Si crezi ca energizantul va rezolva problema cu fierea si ficatul, sau rezolvi cu oboseala si iti distrugi altele?
Daca te simti obost poate fi de la ficat, cel mai bine ar fi sa mergi sa-ti faci cateva investigatii

maronica

acum 14 ani

coca-cola,pepsi,red bull,sunt cele mai toxice deoarece se obtin chimic.s-a dat un anunt la tv ca red bull trebuie evitat.daca substanta din pepsi ,coca poate distruge complet o lama de ras din otel atunci ficatul ce face?.eu am patit rau cu coca dupa o petrecere si de atunci nu mai beau.ataca ficatul si tot traiectul digestiv.din aceeasi categorie sunt si icetea la fel de toxic ac***a aceleasi chimicale.de preferat o cafea sp***a.

rodikuza

acum 14 ani

Citat:
1-2 sucuri baute zilnic, pe o perioada de 6-7 luni.la ce ma pot astepta?
Am inceput sa le beau ca remediu, la o stare accentuata de oboseala si in urma faptului ca fierea ,( sau poate ficatul) , nu mai suporta nici o cafea mica dimineata ,care de obicei ma punea in forma.

nu stiu sa-ti spun la ce sa te astepti....dar stiu sa-ti spun ca sotul meu a ajuns in terapie intensiva din cauza sucurilor energizante. Mai stiu sa-ti spun ca se poate muri foarte usor.....acum tu trage concluziile

mona13152562

acum 14 ani

ceaiul negru si verde sunt cele mai sanatoase,cafea uneori dar cu lapte,e delicioasa.