Se poate agrava sănătatea mea daca ma las de fumat iarba?

Abuz de stupefiante

Postata de Utilizator11590401089 cu 3 ani in urma.

Buna ziua,ma numesc Gabriel,31 de ani.Mentionez ca am fost fumator de canabis de mai bine de 8 ani,zi de zi,cum ma trezeam fumam câteva fumuri si asa o țineam toata ziua,in medie de 3 jointuri pe zi.Am 2 saptamani de cand nu am mai fumat deloc si nu vreau sa mai fumez deloc.Nu simt nevoia de a mai fuma,numai cand ma gandesc ma apuca greața.Insa am câteva simptome neplăcute si chiar de îngrijorare. In primele zile am inceput sa tremur,sa transpir foarte tare greața si simt ca imi este foarte greu să respir,picioarele sunt foarte reci mai tot timpul.As avea nevoie de câteva răspunsuri din partea unui medic specialist la următoarele aspecte:
1.As putea leziuni asupra plamanilor?
2.In cat timp as putea scăpa de simptomele acestea?
3.Pot trece peste acesta perioadă singur fara ajutorul medicamentelor?
4.Se poate agrava starea mea de sănătate pe viitor?
Multumesc.

Raspunsuri (1)

ciumacopiilor

acum 2 ani

Pai asta e sevrajul,si eu am avut la fel timp de 2 saptamani,in a 5 a saptamana a trecut.

Nu o sa ai probleme de sanatate pe viitor,doar sa numai tragi cioata sau sa mananci fursecuri d-alea magice si esti ca si vindecat, poti sa iesi pe afara sa bei un zumo de naranja si sa stai la soare sa te prajesti natural.