Respiratie grea dupa consum de alcool

Abuz de stupefiante Intoxicatie acuta cu alcool

Postata de bolnavul2011 cu 10 ani in urma.

Buna.
Dupa ce consum o dupa amiaza pana seara tarziu bauturi acoolice , iar apoi a doua zi incep din nou toata ziua, a doua zi cand nu mai beau nimic si stau in pat , respir foarte greu...cel mai bine respir intins pe spate.
Am ceva probleme la plaman ?
Tin sa precizes ca asta se intampla de maxim 5 ori pe an iar in rest nu consum nici macar bere.
Are cineva vreo ideie ce sa fac ? imi trece cam in 3 zile.

Raspunsuri (2)

bolnavul2011

acum 10 ani

Am uitat sa spun ca la 12 ore dupa ultimul pahar, am incercat sa beau aspacardin , aspirina sau nurofen raceala si gripa si nimic.

Utilizator11643503182

acum 2 ani

,,A doua zi când nu mai beau nimic” de fapt la tine e a trei-a zi.Pai nu te lasă,continua mișcarea.Se poate bea și din poziția ,,culcat pe spate”
Trebuie doar un furtun.N-ai nimic la plămân !Stai liniștit .Succesuri!