Renunțarea la xanax?

Abuz de stupefiante Anxietate Anxietate si stres

Postata de Utilizator11580469541 cu 4 ani in urma.

Acum 2 săptămâni am început sa iau xanax la recomandarea medicului, 10 picaturi dimineața și 10 seara pentru 15 zile, dar am înțeles ca îți creează dependenta. Au trecut cele 15 zile și nu am luat de 24 ore și deja ma simt amețit și presiune în urechi. Sa încerc sa reduc treptat sau sa nu mai iau deloc. Îmi poate da cineva o soluție? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum 4 ani

Este foarte important să respectați ndicațiile pe care le-ați primit de la medic în legătură cu administrarea medicamentului.

Vă recomand de asemenea ca tratament psihoterapiile cognitiv-comportamentale.

Numai bine!