Probleme penis

Abuz de stupefiante

Postata de Robertexade1000 cu 10 ani in urma.

Buna ziua , am o problema foarte mare .. am 18 ani si ma masturbez zilnic de cativa ani .... si cand incep sa ma masturbez e totul ok iar dintr-o data imi iese un lichid transparent din penis , mai precis ramane in varful penisului , iar cand ejaculez , ejaculez normal .. dar din cauza asta nu pot face sex deoarece prezervativul se rupe datorita acelei substante .. ce sa fac sa dispara aparitia acelei substante si sa ejaculez normal ?

Raspunsuri (5)

FreeStyle11

acum 10 ani

Acea substanta este lichidul preejaculator si are rol in lubrifiere.Nu poti face nimic ca sa dispara face parte din organism si are rolul lui.

FreeStyle11

acum 10 ani

Uite aici mai exact http://en.wikipedia.org/wiki/Pre-ejaculate

Robertexade1000

acum 10 ani

da .. dar din cate am citit acest lichid contine sperma .. deci tot nu pot sa fac nimic in legatura cu asta .. Din cauza acelei substante imi e frica sa nu se rupa prezervativul si sa fac o "nefacuta" .. ce e de facut .. chiar nimic ?

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu e in cantitate mare si nu are de ce sa se rupa daca nu e multa.Nu ai ce sa ii faci, face parte din actul sexual si nu poti sa o opresti sa apara, decat daca esti foarte excitat si ejaculezi pana sa apara lichidul preejaculator.Daca actul sexual dureaza mai mult va aparea si acest lichid si pe urma vei ejacula.

Robertexade1000

acum 10 ani

o data am facut sex si mi s-a rupt prezervativul (era de p***a calitate intradevar ) si a trebuit sa cumpar pastile .. si de atunci imi e frica sa fac sex din cauza ca s-ar putea intampla ceva .. si tot timpul cand ma masturbez patesc asa .. macar daca se intampla o data de 2 ori .. dar tot timpul imi iese .. nu cred tuturor le iese acest lichid de fiecare data cand intretin acte sexuale .. cunosc persoane care fac sex fara prezervativ si nu s-a intamplat nimic ..