Problema am la penis

Abuz de stupefiante

Postata de moove cu 13 ani in urma.

Buna! am 23 de ani sunt din buc ...Am si io o problema care e de ceva vreme dar nu am bagat de seama am zis ca poate trece am mai auzit la cineva ca trebui sa te speli cu ceai de musetel dar degeaba.. probleme e urmatoare :(:( in capatul penisului deci pe pielita s-a strns pielita (zici ca am un inel pus) si decateori fac cu prientena se crepa si ma ustura rau uneori chiar sangereaza :(( ...imi spune si mie cineva ce solutie e buna ???

Raspunsuri (3)

silvia

acum 13 ani

Problema ta se cheama, cred, fimoza. Cauta pe GOOGLE informatii despre ea. Iata cateva:
''''In cazul fimozei patologice (dobandite in cursul vietii, cauzata de un virus - in situatia cand un preput odata devenit retractabil se ingusteaza din nou), tratamentul este cu unguent antibiotic - Clobestasol ori Fluocinolon - unguenti ieftini, disponibili in farmacie fara reteta medicala, si eventual alte antibiotice orale prescrise de un medic competent.
Si in aceasta situatie circumcizia este contraindicata.
Uneori spumantii de baie pot cauza ca un preput odata devenit retractabil sa se ingusteze din nou, situatie in care trebuie intrerupta utilizarea acestora in igiena intima - de fapt igiena intima penila corecta nu presupune utilizarea de sapun ori spumanti pe gland si interiorul preputului, ci exclusiv apa fara sapun.

moove

acum 13 ani

Va multumesc mult deci nu este nevoie sa ma duc la un medic? Va rog puteti sa mi spuneti mai exact cum sa ii spun la D-mna farmacista despre antibiotic -Clobestasol ori Fluocinolon poate sunt de mai multe feluri nu stiu .. Va multumesc din tot sufletul Doamna Silvia !!!

silvia

acum 13 ani

Eu nu sunt medic. Ti-am scris numai din ceea ce stiam. Cel mai bine ar fi sa mergi la dr, la urologie. Dar ca sa te poti informa, poti cauta si pe Google. Poti vedea si poze accesand ''imagini'''' cu ''''fimoza''''. Sanatate si nu te juca co bolile acestea care ar putea duce la sterilitate sau impotenta.