pastile ulei de peste

Abuz de stupefiante

Postata de Valintinescu cu 13 ani in urma.

buna ziua! as vrea sa stiu cum se poate urma un tratament cu pastile din ulei de peste. ce parti negative ar avea acest tratament. multumesc

Raspunsuri (12)

Ionescu

acum 13 ani

Ar trebui sa intrebati si ce parti pozitive are acest tratament, daca exista cu adevarat parti pozitive reale si in ce consta de fapt uleiul de peste si din ce fel de peste se prepara.
Ma indoiesc ca cineva stie pe de rost.

Valintinescu

acum 13 ani

multumesc , o zi buna

Gabi

acum 13 ani

OPTIMUM OMEGA, de la Pharmanex (Nu Skin) , contine acizi grasi Omega 3 , obtinuti de la pestii de apa rece si un concentrat de lipide marine.
Ajuta la mentinerea sanatatii cardiovasculare, la promovarea unui sistem imunitar sanatos si asigura vitamina E naturala . Este un antioxidant puternic si natural .
Va recoman sa cititi prospectul OPTIMUM OMEGA, si chiar sa-l consumati . Este mai scump dar e natural si are efect .

Valintinescu

acum 13 ani

mutumesc

Corina

acum 13 ani

Buna seara! Referitor la intrebarea dvs. depinde la ce fel de pastile va referiti. Nu cred ca se poate generaliza. Tabletele pe care eu le consum, sunt suplimenti nutritivi ce contin un complex de lipide marine, sursa de acizi grasi polisaturati si antioxidanti alimentari (ca ingrediente de baza sunt acizii grasi Omega 3 si vitamina E). Pentru a va raspunde, acestea nu au contraindicatii, iar beneficiile sunt resimtite in activitatea sistemului cardio-vascular. Daca doriti sa discutam mai multe, ma puteti contacta.

Valintinescu

acum 13 ani

multumesc

Ionescu

acum 13 ani

V-as recomanda sa evitati pastilele din ulei de peste caci acestea sunt facute din ficatul
unor anumiti pesti (cod, rechini) si care atat acum cat si pe vremuri erau practic deseuri industriale.

Aceste ulei contine doze f. mari dintr-un hormon care este numai in ziua de azi "vitamina D" in mod gresit si care induce in eroare ac***a de fapt un efect negativ si in pluc contine si doze mari din vitamina A, care in aceste doza este cunoscuta ca fiind toxica.

Uleiul de peste este una din marile mituri sau greseli medicale si daunele aduse celui care il consuma sunt mai mari decat eventualele avantaje.
Iar de gust nu mai vorbim, incercati sa spargeti o capsula ca sa-l gustati.

Uleiuri nesaturate gen Omega gasiti si in semintele de floarea soarelui sau alte seminte fara a fi bombardat cu substante nocive sau nocive datorita dozelor imense asa cum sunt in uleiul de peste.

Ca sa consumati aceeasi cantitate de "ulei de peste" continuta intr-o pastila ar trebuie sa mancati ficatul de la foarte multi pesti; asa ca va puteti da seama ca acest ulei de peste, chiar daca este natural nu este ceva care se poate consuma in forma naturala si dozele de substante continute sunt exagerat de mari devenind daunatoare
Este ca si cum ati consuma esenta de otet in loc de otet natural.

Valintinescu

acum 13 ani

eu le luam pt memorie am inteles ca ajuta , am luat si ginko prim

kasho

acum 13 ani

Va sfatuiesc sa intrati la discutii pe teme medicale, rubrica afectiuni respiratorii la copii, intrebarea raceala la bebelusi postat de utilizatorul ani mari , pt a afla ce fel de doctor este utilizatorul dr. ionescu, astfel veti putea hotari daca luati in considerare sau nu sfaturile dansului.

Sanatate

Alice

acum 13 ani

Dragilor eu fac tratament cu capsule Omega 3 Ulei de Cod si Rechin impreuna cu un alt tratament homeopat si ma simt bine, Nu vad cauza ingrijorarii de aministrare a unui tratament homeopat.Si nici posturile de mai sus nu ma conving pe deplin.

andreea

acum 13 ani

nu se numesc untura de peste si daca stiti va rog frumos sa-mi spuneti ingredientele .

Bing

acum 9 ani

incercati o combinatie optima: 1 capsula cu ulei de cocos extravirgin + 1 capsula ulei de luminita noptii + 1 capsula ulei de limba mielului + 1 capsula ulei de peste, pe zi / dimineata pe stomacul gol, cu 2 pahare de apa in care stoarceti si zeama de lamaie
Cumparati de la furnizori de incredere, cu suplimentele nu e de glumit, intotdeuna trebuie sa alegem calitatea si exclusiv produse naturale, nu sintetice.
Am suferit de acnee severa o lunga perioada de timp, aveam cicatrici pe fata, (am 21 de ani) in fiecare zi se vad imbunatatiri, am incercat fel de fel de creme, care nu ajuta la nimic, ba din contra. Un medic din Irlanda mi-a recomandat sa incep o cura cu suplimente din uleiuri pentru a actiona din interiorul organismului.
faceti o cura de 1 luna, cu pauza de 1-2 saptamani, veti vedea rezultate, incercati sa aveti un regim alimentar echilibrat, cu multe salate si cat mai putine glucide