Paracetamol Sinus

Abuz de stupefiante

Postata de n17r1xxx cu 11 ani in urma.

Buna ziua, as dori si eu sa aflu doza mortala pentru paracetamol sinus pe perioada de 24 de ore la barbat, sex masculin 17 ani, 84 kilograme. Motivul este urmatorul: se pare ca am luat un total de 6 pastile in 6 ore, m-am simtit rau, am luat odata doua, am atipit timp de 1 ora , am repetat procesul (deoarece am uitat) iar a treia oara dupa ce am inghitit mi-am dat seama ca as fi putut lua prea mult.

Din cate stiu cantiatea mortala tine cont de greutate inafara cazului in care substantele din paracetamol pot cauza anomalii in functionarea normala a oricarui organ. (spre exemplu ingerezi prea multa sare inima ti se opreste deoarece afecteaza campul electro magnetic si provoaca probleme la glanda tiroida care se ocupa cu nivelurile de sare)

Cam asta ar fi tot, nu prea doresc sa chem o ambulanta fara motiv.., stiu este vina mea insa cand sunt racit pur si simplu.. nu pot gandi.

Multumesc mult pentru timpul dumneavoastra si va urez o zi buna.

Raspunsuri (2)

n17r1xxx

acum 11 ani

Nota: Cantitatea ingerata a fost de 6 sau 8 pastile paracetamol sinus 500 MG

n17r1xxx

acum 11 ani

Nu m-ai conteaza, 24 de ore de la administrare si nu s-a intamplat nimic.