oxycontin 40 mg

Abuz de stupefiante

Postata de kheops01 cu 11 ani in urma.

in caz de supradoza poate ucide oxycontinul??

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, acest medicament este un opioid similar morfinei care, luat in supradoza, poate fi fatal.

kheops01

acum 11 ani

combinat cu metoprololul ar fi mai fatal??...intreb asta deoarece bunicul meu are cancer la prostata si i sau prescris ambele medicamente...a ajuns la 3 oxycontin pe zi si 4 metoprolol

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, cata vreme este sub observatie medicala si tratamentul este indicat de catre medicul curant.

george

acum 10 ani

cum se poate scapa de dependenta de oxycontin??? orice informatie este utila, va multumesc din suflet.