"over-the-counter"

Abuz de stupefiante

Postata de intel cu 12 ani in urma.

Daa.."over-the-counter" sunt si in Romnaia ?!

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

''''over the counter'''' se refera la medicamentele care pot fi c***aute pop**atiei fara necesitatea unei retete, in contrast cu alte medicamente care pot fi c***aute doar cu reteta simpla, sau speciala in functie de compozitia medicamentului.
...banuiesc ca ce ati scris mai sus face parte dintr-o discutie mai in detaliu, dar sper ca v-am raspuns la intrebare...

va urez o seara buna