O curiozitate....!

Abuz de stupefiante

Postata de nickname geo cu 8 ani in urma.

Acum 5 ani am avut o abstinenta de la droguri usoare (etnobotanice),intr„un an , am scapat de toate durerile si simptome...! Acum de 3 saptamani , am renuntat la TUTUN, si am aceleasi simptome,dar nu foarte intense !!! Este posibil sa fie de la abstinenta nicotinei? ?Multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Sigur ca da; si, mai mult decat atat, este dependenta de gest. Trece, important este sa constietizezi cat de bine este sa nu te mai otravesti.

nickname geo

acum 8 ani

multumesc frumos pentru informare si sfat !!! Din moment ce voi trece si peste pasul acesta , nu voi mai fuma !!! important sa suport toate festele depresiei si sa am ambitie

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Poate chiar un pic mai mult: introdu un nou comportament, ceva ce sa iti faca placere - orice: sport, credinta, cultura etc.