marihuana

Abuz de stupefiante

Postata de mikiduta.dea cu 11 ani in urma.

Exista sevraj la iarba???????sau e totul doar in capul meu????

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista...

Psih. Alina Ionescu

acum 11 ani

Ambele: ceea ce este in capul tau nu e mai putin real!

Dana

acum 10 ani

Marihuana, nu da dependenta fizica, dar dependenta psihologica, este la fel de problematica, daca nu chiar mai importanta in privinta sevrajului. Ceea ce este important, este faptul ca prin ajutor psihologic, mai ales de terapie de grup, poti ca sa inlaturi aceste probleme. Foarte important este ca sa te tii departe de toti "prietenii" si persoanele care ar putea sa te influenteze sa fumezi din nou. O importanta parte a tratamentului pentru dependenta este implicarea in grupuri de ajutor cum sunt AA/NA/MA, dar care nu sunt sigura ca exista in Romania.