intoxicatie??

Abuz de stupefiante

Postata de ioanax22 cu 11 ani in urma.

Sunt ingrijorata! acum vreo 2 saptamani s-a facut dezinsectie la mine acasa.Eu nu am fost prezenta(a fost altcineva in locul meu),nu am vorbit cu cel care a venit sa dea cu spray deci nu stiu ce substanta a folosit.Problema ca de atunci ma simt cam rau si nu stiu daca m-a afectat.Eu am ajuns acasa,stiam ca s-a facut dezinsectie in bucatarie.Persoana care a fost acasa nu mi-a zis nimic,ca ar fi toxic sau ceva...Asa ca am stat acasa ca trebuia sa lucrez pe comp...dar era cald si lichidul s-a evaporat repede...problema e ca mi s-a facut rau desi am stat doar 2 minute in bucatarie...si cum am umblat desculta am calcat in lichid si am observat ca a dat peste tot,inclusiv la tocu usilor...m-am spalat pe picioare si intr-un final am plecat in alta parte dar m-am simtit rau toata ziua...aveam senzatia ca nu puteam sa trag aer in piept,oboseala, ameteli etc...dupa cateva zile simptomele au mai disparut dar am ramas cu o senzatie in piept....cand trag aer simt ca ma gadila ceva pe trahee...ca si cum as fi racita...tusesc si nu scap de senzatie...pe deasupra ma simt FOARTE obosita si nici nu reusesc sa ma mai plimb cu prietenul in oras, ca trebuie sa fac pauze multe...pe langa asta,am dureri la rinichi,dar nu stiu de la ce,deoarece am si o infectie urinara cronica de 1 an de zile...am fost si la urolog recent si mi-a descoperit bilirubina in urina...ceea ce nu mi s-a mai intamplat..el nu a zis nimic,probabil de la antibiotice au iesit rezultatele astea dar mie mi-e frica sa nu ma fi intoxicat...Ajutor!!

Raspunsuri (3)

buna

acum 11 ani

scrie-mi un email pe ***@yahoo.com, te pot ajuta cu remedii homeopate care sunt cele mai eficiente la asa ceva.

afer

acum 11 ani

Buna ziua,

Daca doriti sa va raspund la intrebarile pe care le aveti,
sa interpretez analize medicale, sa va ofer sfaturi, tratamente ,
trimiteri catre alti medici va rog sa ma contactati cu un e-mail la adresa
[email protected], sau sa accesati pagina de facebook :
http://www.facebook.com/pages/Consultatii-Medicale/453840897967707.

Medic Naturopat

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Un consult la medicul internist alaturi de un set de analize si nvestigatii suplimentare ar produce lamuriri.
Simptomatologia esta variata si greu de incadrat intr-o anumita categorie; de aceea, un consult medical ar fi necesar.