impotriva marijuanei

Abuz de stupefiante

Postata de nickul cu 10 ani in urma.

ce pot face ca sa nu mai fumeze marijuana iubita mea? :(

Raspunsuri (5)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai depinde de ea, daca vrea sa se lase, se va lasa, desi e cam greu cu drogurile, pt ca, creaza o dependenta puternica.Daca a ajuns in ultimul hal, desi nu e bine sa se ajunga pana acolo, mergi cu ea la dezintoxicare, unde va primi ajutor specializat.Daca nu vrea sa mearga si incepe sa se comporte agresiv, poti chema ambulanta.

nickul

acum 10 ani

nu e in ultimul hal ..inca.. dar nu vrea sa le lase . tot imi vine cu p***ai dealea ca nu fac rau ca is ok si alte bazaconii.

FreeStyle11

acum 10 ani

Mai incearca sa o convingi, si daca nu merge asa, dute cu ea la psiholog ca sa o convinga el si daca nici asa nu intelege mergi cu ea la dezintoxicare.Cam astea sunt solutiile: vorba buna sau forta.Dar e bine sa nu se ajunga pana la forta, asa ca CONVINGE-O sa se lase de droguri.Marijuana desi nu e la fel de nociva ca si alte droguri e destul de periculoasa, mai ales in timp si in doze mari.Ai grija de ea si ajut-o sa se faca bine.Mult succes!

nickul

acum 10 ani

multumesc mult !

Boca

acum 10 ani

Da asa e nu e foarte periculoasa marijuana insa e foarte greu pentru o persoana sa renunte la acest viciu pentru ca apar intristari si chiar depresii, fa-o sa se simta in siguranta ,fa-o fericita sa simta cat o iubesti,faceti plimbari printr-un parc sau ceva de genu...este un drog usor poate trece peste dar cu timpul marijuana nu o sa-i mai ofere starile astea si cu siguranta ii va trebui altceva mult mai puternic...asa ca ai grija,bafta:)