Hepatita,icter

Abuz de stupefiante

Postata de Agregator cu 12 ani in urma.

Stimati domni doctori
Am o intrebare ....tatal meu consuma foarte mult alcool,si din cauza aceasta dupa un timp indelungat,din pacate a murit....avea scris pe hartie ca diagnostic .hepatita toxica,hepatita cronica,diskinezie hepato-biliara..(asta a fost anul trecut),anul acesta insa a murit,dupa ce s-a ingalbenit tare...si ici rinichii nu au mai functioanat.
I ultima zi inainte sa moara,am fost langa el in spital,si l-am pupat pe fata,l-am mangaiat..Am stat mult langa el.Intradevar,asistentee au vazut lucrul asta,nu mi-au zis ca n-am voie,dar Intrebarea mea e:se poate sa fii primit aceasta boala de la el?Am un copilas de 2 anisori,si n-as vrea sa am probleme..Si numai acuma am auzit niste lucruri,precum ca e posibil sa ma infectat,si mai stiu eu ce...
Multumesc pt.raspuns

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Nu ar trebui să vă faceţi griji deoarece hepatita de tip toxic nu este contagioasă