etnobotanice

Abuz de stupefiante

Postata de ARTEMIZA cu 12 ani in urma.

fiul meu in varsta de 17 ani a folosit etnobotanice timp de vreun an,pana miam dat seama.acum vreau sa cred ca lea lasat de vreo 2 luni.i ntrebarea mea-la ce analize se vede daca mai foloseste,si efectele lor.exista vreun tratament impotriva lor?multumesc

Raspunsuri (4)

Psiholog Liliana Puchea

acum 12 ani

Buna seara
Din ce stiu este ca poate fi depistat consumul de droguri mai ales cele clasice Nu stiu sigur daca etnobotanicele in toata varietatea lor pot fi depistate insa puteti intreba la un laborator de toxicologie sau la o clinica ce se ocupa cu tratarea dependentelor
Ce stiu sigur este ca dependenta trebuie tratata pe doua paliere : dependenta fizica ce este tratata de medicul psihiatru si dependenta psihologica ce este trata prin psihoterapie de catre psihoterapeut

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760
Adresa cabinet Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
http://cabinetdepsihologiepuchealiliana.blogspot.com

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

deoarece nu aveti cum sa aflati daca a renuntat sau nu la aceste ''droguri'', va recomand sa mergeti cu fiul dumneavoastra la un centru de dezintoxicare, spre exemplu, daca sunteti din Bucuresti, va recomand Centrul de Dezintoxicare din cadrul Spitalului de Psihiatrie „Alexandu Obregia”, care se ocupa cu astfel de cazuri.

va urez o zi buna

DOCTOR DROG :))

acum 12 ani

ETNOBOTANICELE , LEGALELE , ALEA DE SE c***a CU 300 :)) , STITI SI VOI PREA BINE , ALEA IESE LA ANALIZE ? VREAU NEAPARAT RASPUNSUL ASTA, SAU DACA IES DIN SANGE , PLM : d

Alexa.

acum 11 ani

Eu nu prea cred ca s-a lasat.....Iti dai seama ca spune asa doar sa nu te mai ti de capul lui,nu?
Etnobotanicele raman in sange cateva zile,iar THC-ul,fiind cea mai puternica substanta din n marijuana,ramane in corp aproximativ 6 luni,depinde de metabolismul fiecaruia.....Wtf,numai intrebari proaste despre droguri pe site-ul asta...Nimic interesant de gasit aici....
Legalize It! :)