Duphaston din greseala unui baiat

Abuz de stupefiante

Postata de dorulete cu 12 ani in urma.

Din greseala fiul meu de 20 de ani a inghitit 3 pastile de Duphaston dintr-o data .Le-a confundat cu alt medicament. Ce efecte pot aparea, va rog ?L-am pus sa vomite dar nu a putut ,deoarece am aflat la o ora dupa intamplareSunt tare speriata, e singurul meu copil, va rog mult sa imi raspundeti.

Raspunsuri (5)

Geta

acum 12 ani

Crezi ca daca ai avea mai multi copii nu ai fi speriata? Nu cred ca va avea de suferit, pentru orice eventualitate suna la salvare, la un spital de garda si intreaba. Sanatate.

Medic Epuran

acum 12 ani

Teoretic, simptomele care pot să apară în caz de supradozaj cu Duphaston sunt: greaţă, vărsături, somnolenţă şi ameţeli. Dacă se descoperă un supradozaj important (nu este cazul copilului d-vs) într-un interval de 2 - 3 ore de la administrare şi este necesar tratamentul, se recomandă lavajul gastric.

dorulete

acum 12 ani

Va multumesc mult, mult de tot!

Mihaela22120678

acum 12 ani

baiat? are totusi 20 ani... cand am citit intrebarea m-am gandit la un baiat de 5-10 ani, abia la a doua citire m-am lamurit...
stati linistita, nu se intampla nimic...

dorulete

acum 12 ani

Am precizat ''''baiat'''', deoarece Duphasfon este un medicament pt.femei .