depistare etno-botanice

Abuz de stupefiante

Postata de soare ioana cu 11 ani in urma.

cum pot depista la copilul meu de 16 ani daca consuma etno-botanice

Raspunsuri (3)

Nu Conteaza :)

acum 11 ani

salut......daca copilul tau consuma etnobotanice sau orice alte droguri, iti poti da seama oarecum....trebuie sa incerci sa ii fi aproape si sa fi un bun prieten pentru el, ca sa-ti spuna adevarul si sa nu se ascunda de tine...nu stiu.....:??....da-ti seama dupa comportament,dupa anturaj,prietenii lui,stilul,personalitatea,etc....la varsta lui e normal sa fie curios si sa incerce multe chestii, pentru ca astia sunt tinerii din ziua de azi......te descurci tu ;)

soare ioana

acum 11 ani

Daca imi dateam seama nu va mai intrebam,eu tot mai astept un raspuns mai concret.

aisha gheisha

acum 11 ani

In primul rand la consumul drogurilor indiferent ca e legal sau ilegal iti dai seama dupa cum intra in casa .......ochi rosii...pupile dilatate...fatsa adormita..privire picata din sprancene ...rade fara motiv sau daca se controleaza ...ochii rosii il dau de gol si in timp devine fff recalcitrant ..iar daca a ajuns la un stadiu avansat da consum dimineata vomita ...cum a mentionat si mai sus domnul-doamna....trebuie sa fii alaturi de el si sa vezi ce a cauzat consumul...si sa elimini factorii declansatori...numai bine