Dependenta de Xanax 10 ani?

Abuz de stupefiante

Postata de Utilizator11539066551 cu 5 ani in urma.

Bunaziua am o mare cred problema in urma cu ceva ani a inceput toata problema atacuri de panica nu mai puteam conduce masina nu mai puteam intra in magazine ma deranja aglomeratia eram in Italia am fost de cateva ori la urgente din cauza atacurilor de panica se manifestau naspa prima senzatie de moarte forte naspa. Mam dus la medic specialist mi-a dat tratament seroxat Xanax plus o pastila din cate am citit era chiar pt nebuni dar sa iau doar 10 zile dar am continuat pana in ziua de azi cu seroxat si Xanax cand ma trezesc dimineata am o tensione in cap un fel de sevraj am incercat sa reduce sanaxul nu reusesc stari de sevraj transpiratie vervozism am ridica doza si imi face bine ca idee loam la inceput 3 Xanax 0.5 am redus pe perioada asta de cateva ori am ajuns la 1mg pe zi dimineata ma lasa starile astea dar vreau sa intrerup totul seroxatul lam intrerup am incercat cu 5hp parca e bun nu mai imi iau depresie vreau o recomandare de un doctor bun sunt in Tara de 3 ani stiu ca tre sa reduce treptat stiu chestile astea dar nu reusesc as dori recomandare de la un specialist acum normal stau numai pe Xanax astept un raspuns am 39 ani

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna seara. Adresati-va unui psihoterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala! Medicatia trebuia sa scada, iar medicul psihiatru trebuia sa va indrume la psihoterapie!
Toate cele bune!