Dependenta de alcool si abuzul de droguri la adolescenti

Abuz de stupefiante Dependenta de alcool

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

drogurile sunt un excesiv care se consuma la adolescenti timp de multi ani mai ales fetele care sunt insarcinate si consumamorfina drogurivor avea urmatoarele boliparonia:morfina si altele.

Raspunsuri (1)

mirela410

acum 15 ani

buna,in primul rand drogurile sunt de mai multe feluri(sper sa le traduc corect in romaneste):1)usoare-marijuana,hasis,poppers,maschums.....si questii din astea care nu dau dependenta decat dupa ani buni sau deloc 2)semi-grele:cocaina,extasy,alees d , care dau dependenta pshihica doar si tot in timp relativ indelungat 3)grele heroina,morfina,amfetamina care duc la o dependenta fixica si psihica in timp scurt(dar oricum nu de prima data asa cum se stie prin popor :))
deorece cunosc multe lucruri despre droguri atat din auzite cat si din experiente personale:0 pot zice ca drogurile nu sunt totdeauna folosite in cazuri de depresie sau de questii din astea...de cele mai multe ori le folosesti la petreceri de amuzament......din cauza anturajului(haide mai ia si tu......da ce ti-e frica?).Daca primele dati folosesti drogurile pt distractie intervin si datile urmatoare ,atunci cand poate te vei afla intr-un impas ,depresie,disperare,suferinta...si fiindca stii din situatiile precedente ca drogurile te fac sa te simti bine ,sa scapi de tensiune...le vei incepe a folosi pt a scapa de probleme,sau mai stiu io.......
Daca uni dintre dumneavoastra se regasesc in cazurile expuse de mine mai sus........tineti cont de sfatul meu......orice ati face sau drege.........oricat de departe ar parea de d-voastra suferintele,probleme,atunci cand folositi drogurile....,nu uitati....maine ele vor fi tot acolo sau veti avea mai multe hotarari de luat decat ieri..........pt ca pe zi ce trece ele se aduna......nu dispar.