Cum pot sa ma autoconving sa-l parasesc?

Abuz de stupefiante

Postata de Angelixx cu 10 ani in urma.

In urma cu 2 ani am venit in Italia la parerea prietenului meu ca va fi ma bine pt noi...AM ramas insarcinata si am un bebe de doua luni.El e un dependent de jocuri de noroc(unul dintre motivele care l-a facut sa paraseasca tara aici nefiind rulete)insa sunt pariuri sportive si nu tine cont de nici un ban pierde banii de chirie, de mancare ,cateodata ii recastiga pe alte bilete.Azi ne-am certat din aceeasi pricina si m-a lovit. Totul este o reluare in care el da cu bata in balta ,eu sunt hotarata sa plec oriunde (inclusiv la centre de ajutoare mamici si bebei) apoi isi cere scuze implora si ingenucheaza iar eu cedez si il iert sperand ca de data asta vorbeste serios... Nu stiu ce sa mai fac . daca as avea unde sa ma duc cu bebe inafara de aceste centre poate nu as mai ezita atat.. dar nu am si nici nu am cum sa muncesc sa ma intretin singura ca nu are cn sa stea cu bebe....

Raspunsuri (1)

Alina-Carmen Popescu

acum 10 ani

Cere ajutor rudelor, cere ajutor la politie , nu te lasa pe mana unui las fara scrupule . Te rog , iubeste-te si respecta-te mult . Atat pe tine cat si pe copilul tau . Va trebui sa muncesti si sa cauti o cresa pentru a lasa copilul cat timp muncesti . Fii fericita ! Ai de ce ... . Eu asa cred , din greseli trebuie sa invatam. Si eu am patit cam la fel.