Ce pot pati daca am luat mai multe pastile o data printre care antibiotice si ketonal in combinatie si cu alcool?

Abuz de stupefiante Alcoolism Adjuvant la terapia cu antibiotice

Postata de Utilizator11610348956 cu 3 ani in urma.

Acum 3 zile am dupa ce am consumat vin destul, am luat mai multe antibiotice amoksiklav + ketonal . Pe moment nu am patit nimic, asa ca dupa nu am mai fost la doctor pentru ca m-am gandit ca daca nu am patit atunci nimic, nu mai am ce. Dupa atatea zile, nu au iesit din organism? Mai pot pati ceva? Acum simt o presiune pe stomac, simt gust amar in gura , mai ales dimineata insotit de greata+ somnolenta, oboseala..M-am gandit ca daca nu am patit nimic atunci, efectul trece..insa tot nu ma simt bine. Sa ma sperii? Pot pati ceva chiar si dupa atatea zile? Multumsc anticipat!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Alcoolul/ce-se-intampla-cand-amestecati-alcoolul-cu-medicamentele_14359