algocalminul

Abuz de stupefiante

Postata de Zambi cu 12 ani in urma.

am luat 3 pastile de algocalmin una dupa alta.. care poate fi efectul? am citit pe net ca se poate ajunge la agranulocitoza, o boala letala..

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Reacţiile alergice precum şi modificarea formulei leucocitare sunt reacţii adverse în cazul administrării prelungite sau a unor doze crescute de Algocalmin timp de mai multe zile. În cazul d-vs nu se poate pune problema apariţiei unor reacţii adverse după administrarea a 3 comprimate

gyna

acum 7 ani

eu nu va recomand algocalmian mai mult de 3 pastile pe zi nici daca crapati de durere.eu am avut multi ani dureri menstruale groaznice ori infectii dentare si luam cate o tabla care avea 10 pastile.m-a bagat in pamant proape.reactie adversa pate avea daca mai ineractioneaza cu alt medicament luat concomitent.este ca o otrava.
de la o zi la lata poti suferi alergie si atat chiar daca inainte luai periodic mai multe zile.