Abuz, agresivitate - ajutor

Abuz de stupefiante

Postata de cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

As dori sa ma informez pentru sotul meu. Pe fondul bauturilor alcoolice are un comportament ciudat, adica are o agresivitate verbala pronuntata lucru care pe noi, sotie si copil, ne sperie. Nu de la inceputul casatorie s-a purtat asa cu noi pe parcurs si nu intotdeauna are aceste manifestari. Acest lucru poate fi o manifestare din trecut? Adica din timpul copilariei sau adolescentei.

Raspunsuri (1)

Medic de garda

acum 14 ani

Stimata doamna,

Este foarte probabil ca aceste manifestari sa se datoreze consumului de alcool. Atunci cand sunt intoxicati, devine dificil sau imposibil ca oamenii sa-si mai poata controla emotiile si, uneori, nici comportamentele. Nu pot spune cu siguranta, pentru ca nu-l cunosc pe sotul dumneavoastra. Va recomand sa apelati la un psihiatru sau psiholog pentru aceasta problema. Si, nu uitati, sunteti responsabila de siguranta si binele copiilor dumneavoastra! Numai bine.