Pietre in masele fecale?

Abdomenul acut

Postata de MembruMobileAppolesea19 cu 6 ani in urma.

Buna seara. Deja de 2 ani ma lupt cu niste dureri groaznice in partea dreapta, sub coasta. 6 ani in urma am mi-am inlaturat vezica biliara. Am facut o multime de analize: rmn,ecografie, colonoscopie si muuulte altele.
toate analizele sunt bune, organele la fel, dar eu am dureri foarte mari. Nicio pastila nu ma ajuta, am slabit cu 20 de kg. In ultima jumatate de an au inceput sa iasa prin masele fecale niste pietre care nu se termina. Am observat ca dupa baie durerile se agraveaza.
E posibil a aceste pietre sa fie in colon si la colonoscopie si analize nu s-au vazut? Va rog mult ajutati-ma! Sunt disperata

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/litiaza-biliara-calculii-biliari_963

MembruMobileAppolesea19

acum 6 ani

Buna, va multumesc pentru interes. Am citit link-ul adresat. Bineinteles ca am ajuns sa cer ajutor pe net dupa adresarea la medici si dupa o multime de controale medicale. Dar medicii zic ca totul e ok.
6 ani in urma mi s-a facut colecistectomie, dar de unde se iau pietrele pe care eu le elimin prin masele fecale de nu se vad in nicio analiza sau control? Doar leucocitele, estrogenul sunt ridicate.
Va multumesc