Buna ziua! Am 22 de ani și în urma cu 7 luni am fost operat de apendicia.?

Abdomenul acut

Postata de Utilizator11629457198 cu 2 ani in urma.

De vreo 7 zile , am inceput sa simt o durerea in partea dreapta inferioară a abdomenului și in zona operației , care se lasă în testiculul drept și picior . Testiculul drept îmi stă mai ridicat că deobicei , dar durerea este suportabila și nu este continuă . Nu am absolut nicio umflatura sau poate nu mi dau eu seama. de aceea mă gândesc că nu este vorba despre vreun tip de hernie . Am momente când urinez des , fara vreo durere , usturime sau vreun alt simptom. Daca aveți vreo idee din ce cauza ar fi ? Precizez că operația a fost cu bisturiul nu cu laserul .

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/cauzele-si-tratamentul-durerilor-periombilicale_17956