Varicela?

Abces hepatic

Postata de Utilizator11552304974 cu 5 ani in urma.

Deci,astazi e a 8-a zi de varicela,practic toate bubitele au prins coarja,doar ca nu demult au aparut 2 direct in buric si sunt cu lichid inca..am 2 intrebari,daca astea 2 au inca lichid pot sa merg miine la medic la control,adica pot sa ies afara,nu e nimic grav?
Si a 2-a intrebare: daca la mine trece acum varicela si intru in contact cu o persoana caruia abia ii apar bubitele,pot sa am eu ceva complicatii sau inca si mai bine as putea fi infectata a treia oara(acum e a doua oara cind fac varicela)
Va multumesc anterior pentru raspuns.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/cand-este-contagioasa-varicelai_16678