Punga cu puroi pe obrazul interior, grav?

Abces dentar

Postata de Utilizator11529704883 cu 4 ani in urma.

Salutare! Acum o zi am observat ca am o punguta(da, statea putin atarnata) care are un varf alb spre galben in interiorul gurii, pe partea stanga intre 2 masele (sus si jos).
Eu cred ca ca mi am muscat obrazul cumva intr o noapte, cele 2 masele fiind putin "defecte si ascutite" si mi s a infectat, si e destul de usor sa musc acea punguta, dar e o durere foarte accentuata si nu am sanse sa il sparg nici in somn. Ce parere aveti? Nu vreau sa ma duc la medic momentan, e full, intelegeti voi de ce...
Nu gasesc o categorie mai potrivita

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gingiilor/aftele-bucale-de-ce-apar-si-cum-se-pot-trata_16820