Dureri de stomac

Abces dentar Boli intestinale Refluxul gastroesofagian

Postata de MembruMobileAppScorpion_geanny19 cu 6 ani in urma.

‼️Buna ziua. Rog sa ma ajute care stie cu un sfat. Am dureri frecvente de stomac, in partea dreapta sus a abdomenului aproape de coasta dreapta simt ceva dur cat mărimea unui ou de găina, la efort se mărește iar dupa ce ma trezesc din somn e micșorată. Stresu, nervii si cand ridic greutăți ma obosește in partea dreapta a abdomenului. Cand am dureri de stomac, durerile le simt pana jos in partea dreapta, ca si cum m-ar durea intestinul subțire(nu am cum sa stiu exact ce este). Am facut colonoscopie si mi-au zis ca nu e nimic doar niste zgârieturi pt intestinul gros. Am facut si RMN abdominal si mi-au zis ca ficatul mărit. Am facut test de respiratie si a ieșit 5.0 pro mile cu infecția helicobacter. cand fumez ma doare foarte tare stomacul, le-am lăsat. Ce control trebuie sa fac, sa aflu ce este de fapt? Mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/simptome-manifestate-la-nivelul-stomacului-ce-afectiuni-pot-ascunde_8434