Durere umăr + ganglionii axiali?

Abces dentar

Postata de membru230922 cu 5 ani in urma.

Ma doare umarul drept in spatele acestuia si in acelasi timp mi-au iesit niste (2, 3) ganglioni mici, moi si miscatori sub axila aceleiași maini; mai întâi au apărut și dispărut subit fără niciun tratament dar au reaparut; este un motiv de îngrijorare? (Vârsta 80 de ani, greutate 40 kg; înălțime 1.50; osteoporoza stadiu avansat)
Multumesc

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/inflamatia-ganglionilor-limfatici_8489