Durere dupa plombare?

Abces dentar Caria dentara

Postata de Utilizator11590267485 cu 3 ani in urma.

Buna seara! In martie am fost la dentist iar acesta mi-a scos nervul la maseaua din dreapta sus.Mi-a pus o plomba provizorie(care a cazut dupa cateva zile) si m-a mai programat peste 3 saptamani pentru plomba finala. Daaar cum s-a impus starea de urgență s-au inchis cabinetele si n-am mai mers.In acest interval destul de mare am stat cu o gaură adâncă in masea. M-a durut primele zile dar a trecut si puteam sa mestec acolo.Am mai ajuns la dentist d-abia ieri cand mi-a astupat gaura cu plomba. Totusi, exista o durere medie cand mestec acolo, mai mare decât cand aveam gaura.Intrebarea mea e daca trece de la sine sau trebuie să merg iară si ce ar putea fi durerea daca nervul e scos

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Profilaxia-in-stomatologie/cum-poate-fi-ameliorata-durerea-de-dinti_8865