Care poate fi cauza pentru umflatura cu puroi in cerul gurii?

Abces dentar

Postata de Cristina cu un an in urma.

Buna ziua! Ieri mi a aparut o umflatura mica in cerul gurii, fix pe centru. Am vazut azi dimineata ca era cam alb-galbuie si m-am gandit ca ar putea avea ceva in ea, asa ca am dezinfectat un ac si am intepat acea umflatura, din care a iesit puroi. Cum se numeste aceasta afectiune si care ar putea fi cauza?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/veziculele-leziuni-tegumentare-cu-continut-lichid-basica-cu-lichid_1399

Merymery

acum 10 luni

Bună! Ați aflat răspunsul? :) ma interesează