Am ceva in masea.

Abces dentar

Postata de MembruMobileAppParvinderemo cu 6 ani in urma.

Am 15 ani si am fost la dentistul de la scoala asta pana cand am intrat la liceu.
Nu stiu sigur ce mi a facut , la un moment dat mi a gaurit intr o masea mi a pus pansament apoi un ciment dar mereu cimentul se curata.
Acum nu mai pot merge la el si mi a ramas o gaura in masea si mereu cand umblu la masea cu o scobitoare sau cu limba am ceva lung ca o pielita dar doare la atingere mereu cand o scot o bag la loc dar nu o pot rupe ca se tine de ceva are culoare rozalie.
Ce sa fie?

Raspunsuri (3)

Dr. Geanina Miu

acum 6 ani

Buna ziua,
Poate sa fie pulpa dentara(nervul).
Mergeti la un medic stomatolog sa va trateze maseaua. Ar fi pacat sa incepeti sa pierdeti dinti la 15 ani.

MembruMobileAppParvinderemo

acum 6 ani

Va multumesc o sa incerc sa ajung,o am asa de ceva timp. Dar este ceva grav?

Dr. Geanina Miu

acum 6 ani

Nu este ceva grav. Este un tratament de rutina.