varicela

Varicela si zona zoster

Postata de mariana775 cu 15 ani in urma.

am un baietel de 6 luni si de mai bine de 24 ore are temperatura moderata,38 39 grade.fratele lui de 4 ani a avut varicela,a erupt in urma cu 14 zile.am fost la medic si a spus ca nu se poate pronunta inca,deoarece are doar putin rosu in gat ne-a dat un antibiotic~~ospexin~~.nu poate pati ceva daca are virus varicela si ii dau antibiotic?

Raspunsuri (4)

adriana monica1

acum 15 ani

am gemeni si au facut varicela unul dupa altul sigur si cel mic de 6 luni a luat dar nu tre sa ii dai antibiotic eu zic sa il intrerupi ca daca are varicela e f periculos datii numai anti febra. Sanatate multa

corina

acum 14 ani

puiutul meu de 8 luni jumate are sau nu varicela?are febra tuseste respira greu ii curge nasul si are pe piept spate si sub subtiori una doua bubite de parca ar fi intepato ceva are si in barba doua si pe obraz ce sa fac ian dat nurofen paracetamol supozitor si un expectorant
vreau cat mai repede un raspuns
pupici

Mara

acum 13 ani

Fata mea de 11 ani are niste bubite pe spate,burta,gat si fata, ce credeti are varicela? am uitat sa mentionez nu a facur febra si nici nu are foarte multe bubite!

Dana

acum 8 ani

Am un băiețel de 4ani a avut cel mare varicela și acum a apărut și pe el trei bubițe face febră mare și doctorat mia zis săi dau antibiotic ca nu îi afectează cu nimic va rog dați un răspuns cât mai repede