Varicela la adulti

Varicela si zona zoster

Postata de aling2007 cu 11 ani in urma.

Buna seara.
Am 27 de ani si doresc sa stiu pentru varstamea care este doza zilnica de ACICLOVIR in cazul in care am varicela. Am o fetita de 3 ani care tocmai a facut varicela si cum eu nu am avut in copilarie sunt mari sanse sa fac acum.
Multumesc

Raspunsuri (2)

pirvuflorin

acum 11 ani

buna am 41 de ani mia iesit in ochi si nu stiu ce sa fac sa scap de ea

pirvuflorin

acum 11 ani

am febra mare ma doare capu si mia iesit pe limba am dureri de oase si mancarimi si pe limba CE SA FAC SA SCAP DE VARICELA?