timp

Varicela si zona zoster

Postata de Cristian185 cu 11 ani in urma.

In cat timp dispare senzatia de durere si prurit la o zona zoster la un adult in varsta de 50 de ani.Mentionez ca tratamentul cu aciclovir unguent si comprimate ,l-am inceput acum 10 zile.Cu multumiri

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

In 10-15 zile ar trebuie sa se amelioreze.
Dupa durerea persista mai mult de 30 de zile dupa vindecarea leziunilor inseamna ca aveti de-a face cu o nevralgie postherpetica- care poate necesita tratament indelungat.