Cand pot iesi din casa?

Varicela si zona zoster

Postata de il95 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, am 19 ani si am varicela de doua saptamani. Mi-au trecut toate bubitele, cu exceptia a 3 dintre ele. Pot face baie? Pot iesi din casa?

Raspunsuri (3)

Roxana

acum 9 ani

Buna ziua. Eu am varicela de 10 ziile... E intampla ceva daca imi fac baie si ies 2ore afara,iar apoi continui de stat in casa?? Am deja cojita pe ele si jumatate din ele mi-au pacat.. Dar am ramas cu semne multe.
Multumesc

Stefy

acum 9 ani

Nu cred ca este..nimica,daca faci baie,dar nu iesitul din casa sa nu iesi ca nu poti inca...cred...

lacramioara

acum 9 ani

buna.am 45 de ani si sunt in a 8-a zi de varicela,dar o forma mai usoara am facut..cu bubite putine,acum sau uscat si au si cazut din coji.Cand pot sa ies afara? va multumesc