ce este de făcut ?

Tulburari temporo-mandibulare

Postata de membru341293 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! As vrea sa cer si eu un sfat si va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine! Acum 5 ani am primit un pumn destul de tare in partea dreapta a maxilarului, cand mi-a dat, m-a prins cu gura deschisa, si de atunci am partea dreapta umflata, dar cateodata simt ca imi amorteste maxilarul, se vede foarte urat ! Va rog sa imi spuneti si mie ce este de facut si ce poate fi! Multumesc!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/primul-ajutor-in-fractura-de-maxilar_14007

membru341293

acum 6 ani

O părere îmi puteți oferi , va rog ? Ce ar putea fi Mușchiul sau osul ?