tratament enurezis

Tulburari sfincteriene

Postata de TEODORA691082 cu 12 ani in urma.

Am un baiat de 9 ani care uda patul de 2-3 ori pe saptamana ,are un somn profund as vrea sa intreb care este cel mai bun tratament medicamentos. Va rog sa-mi dati un sfat Multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca enurezisul a aparut abia la aceasta varsta si nu se uda , decat noaptea si numai ocazional ( de 3-4ori pe sapt ) pare sa aiba o cauza de natura psihologica
Recomandam un consul la medicul neuropsihiatru,poate va prescrie si un antidepresiv.
Pana atunci faceti-i un program educativ :
Urinare obligatorie inainte de culcare seara ,
Trezirea lui la o ora de la adormire pentru a urina din nou ( pana se obisnueste )
Tratament cu produse naturiste : noni tahitian.......

TEODORA691082

acum 12 ani

Multumesc mult pentru raspuns.Fac precizarea ca enurezisul nu a aparut la aceasta varsta ,tot timpul a fost asa,dar numai noaptea.Am efectuat mai multe uroculturi ,infectii ale aparatului urinar nu existau,am afectuat o radiografie la serviciul de urologie rinichii fiind fara probleme .Am tot asteptat sa treaca de la sine dar as vrea sa incerc un tratament medicamentos ce produs i-mi recomandati
Va multumesc

Marian

acum 9 ani

Buna ziua,

Avem in stoc dispozitivul de tratare a enurezisului nocturn.
Este cel mai ieftin si eficient tratament disponibil la ora actuala.

Pretul - 150 ron buc. cu livrare. Livrare prin curierat rapid in localitatile unde Fan Courier are punct de lucru.
Alte zone - livrarea prin Posta Romana la sediul oficiului postal.

Mail: [email protected]

Sorina Banu

acum 11 luni

Am un băiețel de 9 ani care urinează noapte în pat