transpiratia

Transpiratia

Postata de petitlen cu 12 ani in urma.

buna seara varog frumos sa ma ajutati am probleme cu transpiratia ce pot sa fac sau daca ma pot opera va rog sa-mi spuneti

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Tratamentul hiperhidrozei (transpiraţie excesivă) se bazează în primul rând pe tratamentul cauzei/cauzelor care au generat-o precum hipertiroidia, diabetul, tuberculoza, etc.(în cazul hiperhidrozei generalizate) sau pe evitarea factorilor favorizanţi precum căldura, stresul (în cazul hiperhidrozei localizate). În alte cazuri, nu este necesară decât aplicarea locală a badijonarilor cu săruri de aluminiu sau cu preparate pe bază de formol, pe perioade scurte de timp. Ca şi tratament chirurgical se poate folosi pelajul chirurgical al glandelor sudoripare (doar în cazul existenţei unei hiperhidroze la nivelul axilelor)

victoras

acum 12 ani

Draga petitlen,suna-ma la 0766-747284 si iti voi recomanda ceva ce am folosit eu si mi-a ajutat.NICI NU TE GINDI LA OPERATIE !!!!!