transpir tare

Transpiratia

Postata de dora86 cu 12 ani in urma.

nu pot sa inteleg de ce in momentul in care ma enervez transpir foarte tare,ce pot face?

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Emoţiile, stresul, nervozitatea pot accentua transpiraţia, dar nu ele o cauzează. Cand o persoană se enervează, în corp se elimină o serie de hormoni ai stresului, care cresc presiunea arterială, pulsul şi temperatura corpului, ducând, în cele din urma, la transpiratie în exces (hiperhidroză). Deseori anxietatea şi nervozitatea apar tocmai datorită transpiraţiei fără motiv.

dora86

acum 12 ani

pai si nu se poate trata sau sa fac ceva sa nu mai transpir asa.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

pentru mai multe detalii despre transpiratia excesiva (hiperhidroza) si modalitati de tratare a acesteia, puteti sa cititi si cateva articole de pe acest site unde ne-ati scris, cum ar fi acesta: //sfatulmedicului.ro/Transpiratia/hiperhidroza-transpiratia-excesiva_1412

va urez o seara buna

Claudiu

acum 10 ani

Odaban este cel mai eficient antiperspirant...si nu e scump deloc si e mai ieftin decat alternativa cu botox