titlu intrebare

Transpiratia

Postata de carmen34b cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Am si eu o problema pe care sper s-o dau de capat,asta daca intr-adevar este o problema.Imi place sa "motai" in fata televizorului,seara, cand sunt f obosita,iar atunci cand ma trezesc(uneori) observ ca zona pieptului este umeda.Este normal?Mentionez ca folosesc pilota si haine de bumbac.Vara transpir la modul general,mai ales cand este f cald.In rest,analizele pe care le fac in mod obisnuit nu imi arata o problema de sanatate..glicemia,tensiunea,calciu,etc au valori normale.Nu stiu daca transpiratia din acea zona este din cauza ca e cald sub pilota sau ar putea avea si alte cauze.Mentionez ca in cursul zilei acest lucru nu se intampla.In speranta ca am fost suficient de explicita,astept un raspuns.Cu respect,Carmen.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

În cazul d-vs poate fi vorba de o distonie neuro-vegetativă (nu este ceva patologic) sau de o tulburare endocrină. Probabilitatea unei cauze endocrine ar putea fi eliminată, efectuând un consult endocrinologic (dacă această transpiraţie locală vă crează disconfort şi doriţi neapărat clarificarea problemei)

carmen34b

acum 13 ani

Multumesc frumos pentru sfaturi. O sa merg sa fac un consult endocrinologic cat de curand.Va doresc numai bine!