supraponderal

Suplimente nutritive

Postata de membru260340 cu 10 ani in urma.

buna ziua am si eu un baetel de 6 ani si are 36 de kg .cum as putea sa procedez ca sa mai slabeasca . a avut o problema de sanatate in luna august anul trecut si de la prea multe vitamine cred eu a luat prea mult in greutate.

Raspunsuri (4)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai nu stiu daca la varsta lui puteti exclude vreun aliment inclusiv carbohidrati si grasimi pentru ca este in crestere, cel mai bine ar fi sa excludeti pe cele nesanatoase, daca mananca, adica dulciuri, snaksuri, sucuri acidulate si neacidulate si sa-i dati mancare mai mult gatita.Incercati totusi sa nu excludeti vitaminele si mineralele din alimente pentru ca are nevoie de ele in special acum.Nu cred ca de la suplimentele cu vitamine s-a ingrasat, cel mai probabil i-a dat pofta de mancare mai mare si de aceea s-a ingrasat.Cred ca el mai bine vorbiti cu un pediatru sau un nutritionist, dar intai mergeti la pediatru ca poate sa nu fie nevoie sa slabeasca, sau poate va slabi de la sine consumand energie, asa cum fac copiii de obicei.

membru260340

acum 10 ani

nu mananca decat mancare gatita ca nu ii dau voi sa manance p***a din alea si nici suc nu consuma decat natural

FreeStyle11

acum 10 ani

Mergeti cu el la pediatru si o sa va ajute, desi nu cred ca are rost pe moment sa va ingrijorati.Are un apetit exagerat cumva?daca n-are atunci nu cred ca se va ingrasa mai mult si nici nu va avea probleme de genu.

membru260340

acum 10 ani

are un apetit cam mare