Stafilococ auriu bebe 10 luni

Streptococi, stafilococi si alte bacterii Scaderea masiva in greutate

Postata de MembruMobileApp1496087155 cu 6 ani in urma.

Buna seara!
In urma unui ex.faringian a reiesit ca baietelul meu de 10luni are atafilococ auriu. Intamplator am facut niste analize vazand ca i.a scazut apetitul alimentar si a slabit si cateva sute de grame. Febra sau alte simptome nu. Singura mea ingrijorare este pierderea ponderala care ma macina ingrozitor. Pediatrul nu considera ca trebuie tratament.
Va rog ajutati ma cu un sfat! Nu pot astepta sa l vad cum pierde in greutate...pediatrul zice ca i de la eruptia dentara aceasta pierdere insa eu nu coniser fiind relevant.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/stafilococul-auriu-si-alte-infectii-stafilococice_661

Utilizator21531264648

acum 5 ani

cum ati rezolvat pana la urma problema stafilocului auriu? fetita mea de 10 luni are diaree de o sapt si i-a depistat in scaun stafilococul