RISCUL NETRATARII STAFIL.AURIU

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de NICOLETA138 cu 13 ani in urma.

BUNA ZIUA
INTREBAREA MEA ESTE URMATOAREA : am acest streptococ aureus de vreo 4 ani localizat in urechea stanga . Am urmat tratament cu antibiotic conform antibiogramei (mai as avea doar unul de incercat, caci la restul sunt imuna ) , corespunzator zic eu insa dupa 2-3 saptam.a revenit in acelasi loc.Cauza aparitiei acestei infectii mi s-a spus ca ar fi curatarea urechii cu betele de urechi (nesterile).
Ce riscuri imi asum daca nu mai tratez aceasta ureche caci deja am invatat sa traiesc cu aceasta mancarime dimineata , seara si cu acel lichid inodor si insipid care mi se csurge din ea cateodata .

Raspunsuri (1)

Ionescu

acum 13 ani

Cu antibiotice nu puteti scapa de aceste probleme. Insa daca faceti un tratament homeopat ADECVAT, la un medic homeopat priceput, puteti scapa usor de ele. Incercati si o sa vedeti.