analiza urinara

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de gyno cu 13 ani in urma.

am efectuat anliza de urina si mi s-a spus ca am nisip urinar si candida.ce tratament cu antibiotice sa urmez?iata rezultatul analizelor:nisip urinar,densitate1018,ph5,5;urobilogeni(+-),bilirubina(+-),Sediment=Uroteliale poligonale incrustate cu fine cristale de oxalat de calciu,rare celule rotunde din TUSrare polinucleare ,,granule coloidale.flora=filamente miceligene(+-),cristalurie mixtaACID URIC(+)+oxalat de calciu(+)fin ganulat.Concluzii CRISTALURIE mixta medie.medicul de la laborator a spus sa merg la un medic urolog pt a mi le interpreta.Ce medicamente sa utilizez?Peste 2 saptamani o sa-mi vina prietena din strainatate iar problema cu FLORA MICROBIANA?VA MULTUMESC ANTICIPAT

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Utilizeaza medicamentele pe care ti le va recomanda medicul urolog.