penisu :(

Sex si probleme sexuale

Postata de Aschibel cu 14 ani in urma.

Am o problema ... am 15 ani si vreau sa stiu daca e normal
Nu pot sa scot "capul" penisului afara.. daca fortzez ma doar.. oare voi putea mai tarziu ?

Raspunsuri (7)

Sheila

acum 14 ani

Buna
Atata timp cat poti urina preputul este ok.Preputul stramt tine glandul curat si hidratat.Nu exista o varsta prestabilita cand preputul trebuie sa devina retractabil, aceast poate dura pana la varsta de 20 de ani.Decalotarea fortata, prematura va rupe, distruge tesutul erogen in dezvoltare si poate cauza dureri mari.

Aschibel

acum 14 ani

aha ms ff mult

catalin_ing

acum 14 ani

cand o sa-ti incepi viata sexuala probabil k o sa scapi..

savannah41

acum 14 ani

daca nu este o fimoza se va rezolva,dar daca este fimoza numai operativ se repara si asta ar trebuii facut cat mai repede,influenteza si cresterea penisului , in plus este o operatie usoara si fara probleme,in plus f frecventa.succes!

dima

acum 13 ani

vreu săx

Gabriel

acum 10 ani

Eu am 13 ani si mi rusine sa zic dar trebuie nu pot sa-mi trag pielea de pe p''''''''''''a si cand o trag ma doare! Ziceti sa merg la medic ca mi-o traga?va rog ajutatima

alinbujor

acum 9 ani

pai eu am 12 ani am greutatea de 55 kg si am 195 cm si p”””a mea are 12 cm si e destul de groasa si pot sami trag pielea