lubrifianti?

Sex si probleme sexuale

Postata de Blanaru1 cu 15 ani in urma.

ma aflu intr-o mare dilema. am un prieten la care tin f mult. problema mea este ca nu ma poate penetra. este f dureros. am observat ca sunt uscata. va rog sa-mi spune-ti daca lubrifiantii sunt o solutie, care este cel mai indicat si cum se foloseste. as vrea sa rezolv aceasta problema pana nu e prea tarziu. multumesc.

Raspunsuri (5)

Nora5

acum 15 ani

In cazul in care folositi prezervativ este indicat sa folositi lubrifiant pe baza de apa

Dorina6899908

acum 15 ani

Un produs foarte bun.....daca ai prin apropiere o farmacie din lantul de farmacii CENTROFARM ,sau farm. SENSIBLU...numai acolo gasesti. Se numeste ..BIOCLIN Multi Gyn Liquigel.....este un ff. bun lubrefiant, hidratant al mucoasei vaginale si antibacterian,previne inflamatiile vaginale. Pretul este de 25 roni, cantit. 50 ml. ,cu aplicator. Substantele de baza sunt :aloe vera, musetel si galbenele...Sanatate !

vlad26

acum 15 ani

Probabil cauza durerii la penetrare (lasand deoparte uscaciunea vaginala) ar putea fi determinata si de o infectie vaginala. Iti recomand sa faci un papanicolau, un examen al secretiei vaginale. Daca ai rezolva cauza, poate durerile la penetrare nu te-ar mai deranja.

una

acum 13 ani

si io folosesc la fiecare partida de sex deoarece nu ma poate penetra

elena

acum 13 ani

eu folosesc lubrifiant deoarece sunt foarte stramta si ma umezesc inainte si nu ma pot penetra